Салата од печена пиперка

Салата од печена пиперка

Ocena:
Rate this recepti
БРОЈ ЛИЦА: 4 | ВРЕМЕ ЗА ПОДГОТОВКА: 10 min | ТЕЖИНА НА ПОДГОТОВКА: лесни

Состојки:

  • 8 црвени пиперки
  • 4 чесни лук
  • оцет
  • BIMAL сончогледово масло
  • сол

Подготовка:

Измијте ги пиперките, а потоа испечете ги во рерната. Испечените пиперки ставете ги во чинија. Покријте ги и оставете ги да се изладат. Излупете ги и сервирајте ги во сад за салата. Посолете ги, додајте ситно исечен лук и посипете со оцет и со сончогледово масло BIMAL.