Свежа зеленчукова салата

Свежа зеленчукова салата

Ocena:
Rate this recepti
БРОЈ ЛИЦА: 4 | ВРЕМЕ ЗА ПОДГОТОВКА: 10 min | ТЕЖИНА НА ПОДГОТОВКА: лесни

Состојки:

  • 2 моркови
  • 1 краставица
  • 1 домат
  • 1 ротквичка
  • 1 целер
  • 1 зелена салата
  • половина лимон
  • BIMAL сончогледово масло
  • сол
  • оцет

Подготовка:

Сите состојки треба да бидат добро измиени, излупени и исечени, а потоа се мешаат во чинија. Додајте ги наведените зачини по ред, и бидејќи тоа е свежа салата, најдобро е да користите само мала количина сол. Ставете сончогледово масло BIMAL и додајте оцет по желба.